Загальний опис і типи полімерних підлог

Сталеві покриття на епоксидній, поліуретановій і іншій полімерній основі відрізняються прекрасними експлуатаційними та декоративними властивостями. Полімерна основа не передбачає застосування зміцнюючих засобів або цементно-полімерних сумішей. Така підлога має високу хімічну стійкість і міцність, але вона відносно дорожче, має низьку ударну стійкість і вимагає ретельної попередньої підготовки підстави. Необхідна поверхня повинна бути наближена до ідеально рівному, так як вирівнювання поверхні полімерними складами невиправдано дорого і технічно складно. Найчастіше застосовуються полімерні покриття на основі епоксидних і поліуретанових смол різної товщини і ступеня шорсткості.

Вибір полімерного покриття визначається, перш за все, умовами експлуатації. Враховуються все: призначення приміщення, температурний режим, вологість повітря, вібрація підлоги, взаємодія статі з жорсткими абразивними навантаженнями, присутність агресивних хімічних речовин. Співробітники «Строй статі», маючи великий практичний досвід роботи, завжди враховують конкретні технічні умови експлуатації приміщень і рекомендують оптимальні варіанти пристрою полімерних підлог для своїх замовників.

Полімерні підлоги розрізняються як за характером сполучного елементу і наповнювача, так і по товщині і ступеня наповнення.

Найбільшого поширення набули епоксидні, акрилові, поліуретанові і поліефірні зв’язуючі. Спектр властивостей кожного типу сполучного досить широкий, тому чітко визначити межі використання кожного досить складно. У найзагальнішому випадку можна відзначити наступне.

Покриття на основі епоксидних смол мають високу адгезію до різних основ, хімічну стійкість, твердість і міцність, але малоеластічні.

Покриття на основі еластомірних поліуретанів мають високу зносостійкість, але меншу хімічну стійкістю і великий ступень водопоглинання. До того ж, такі покриття більш «примхливі» в установці. Деякі властивості покриттів на основі еластичних акрилових смол лежать в проміжку між епоксидними і поліуретановими.

До переваг акрилових покриттів слід віднести можливість швидкого затвердіння при низьких температурах, стійкість до термоударів і УФ-опромінення.

Покриття на основі складних поліефірів мають підвищену хімічну стійкість до деяких агресивних середовищ, але більшою, ніж у епоксидних покриттів усадкою при затвердінні і меншою зносостійкістю.

Наші рекомендації для пристрою полімерних підлог за видами приміщень:

  • епоксидні підлоги – для приміщень з високими механічними навантаженнями і високою інтенсивністю впливу рідин, в т. ч. агресивних;
  • підлоги на основі еластомірних поліуретанів – для приміщень з постійною вібрацією або рухливістю підлоги, а також приміщень з жорсткими абразивними навантаженнями;
  • акрилові системи – для неопалюваних або холодних приміщень, а так само, коли за умовами виробництва інтервал між установкою і початком експлуатації покриття дуже малий;
  • поліефірні підлоги – як хімічного захисту в приміщеннях з жорсткими хімічними навантаженнями.

В якості наповнювача полімерних покриттів використовується фракціонований кварцовий пісок. У випадках, коли підлога повинна володіти електропровідними властивостями, використовуються інші наповнювачі. Так, для антистатичних підлог в якості наповнювача використовується суміш фракціонованого кварцового піску, графіту і провідних волокон, для безіскрових – неіскроутворюючі полімерні електропровідні наповнювачі.

Можна рекомендувати:

  • антистатичні підлоги – в приміщеннях, де встановлені прилади точної електроніки, комп’ютери;
  • безіскрові підлоги – у вибухонебезпечних виробництвах, таких, як цеху забарвлення.

За товщиною і ступенем наповнення полімерні системи поділяються на тонкошарові (малонаповнені системи товщиною до 0,3 мм), що самонівелюються ( «Наливні» – товщина до 4 мм, ступінь наповнення за обсягом – до 40%) і високонаповнені (товщина до 8 мм, ступінь наповнення за обсягом – до 85%).

При установці полімерних покриттів в особливо несприятливих умовах (тріщинувата основа, термоудари, вплив сильних агресивних середовищ) існують різноманітні конструктивні рішення, що поєднують використання в покритті шарів різних за хімічною природою і ступеня наповнення, використання декількох типів армуючих матеріалів (поліефірних, вуглецевих, склотканини).

Переваги полімерних матеріалів:

  • Гігієнічність.
  • Безшовність.
  • Легкість в прибиранні та бистроті дезинфекції.
  • Безпильність.
  • Висока зносостійкість.
  • Стійкість до хімічно агресивних середовищ, в т. ч. до біологічно активних речовин.
  • Стійкість до води.
  • Термостійкість.
  • Антиковзні властивості.
  • Декоративні якості.
Тип покриттяНазва
 обеспыливание

«ЗНЕПИЛЮВАННЯ»

Товщина 600 мкр

Знепилююче просочення бетонної основи.

Застосовується як захист підстави від впливу агресивних середовищ і цвітіння. Витримує помірні механічні та пішохідні навантаження.

 прокрас

«ПРОКРАС»Товщина 600-800 мкр

Кольорове тонкошарове епоксидне або поліуретанове покриття

Витримує пішохідні навантаження, рух візків на гумовому ходу, слабкої та середньої інтенсивності.

 прокрас-паропроницаемый

«ПРОКРАС — ПАРОПРОНИКНІСТЬ»

Товщина 600-800 мкр

Кольорове тонкошарове епоксидне або поліуретанове покриття

Можливість нанесення на бетон через 3-4 діб після укладання. Витримує пішохідні навантаження, рух візків на гумовому ходу, слабкої та середньої інтенсивності.

 наливной монопол

«НАЛИВНА ПІЛОГА»

Товщина 2200-2500 мкр

Наливне двукомпонентне кольорове епоксидне або поліуретанове покриття

Витримує середні і високі механічні навантаження. Застосовується у виробничих приміщеннях з «сухими» і «мокрими» виробничими процесами там, де є вимоги до високої декоративності підлог.

 ЧИПСОВАЯ ОТСЫПКА

«ЧІПСОВЕ ВІДСИПАННЯ»

Товщина 1100-1500мкр

Наливне епоксидне або поліуретанове покриття, декороване кольоровими полімерними або металевими «чіпсами»

Стійке до проливів рідин до 100оС, агресивних середовищ, паливу і ПММ. Привабливий зовнішній вигляд. Можливе інтенсивне прибирання миючими засобами.

 полимер бетон

«ПОЛІМЕРБЕТОН»

Товщина 5000 мкр

Високонаповнений епоксидно-кварцове покриття з кольорового кварцового піску і епоксидного сполучного.

Витримує високі і дуже високі механічні навантаження, рух транспортних засобів та механізмів з високою інтенсивністю. Стійке до агресивних середовищ, паливу і ПММ.

 прокраска с песком

«ФАРБУВАННЯ З ПІСКОМ»

Товщина 2200-2500 мкр

Нековзке епоксидно-кварцове або поліуретанове покриття підвищеної міцності.

Витримує високі і дуже високі механічні навантаження, рух навантажувачів, автотранспорту, візків типу «Рокла» і т.і. Застосовується у виробничих приміщеннях з «мокрими» виробничими процесами, там, де є постійна присутність вологи на підлогах або необхідне створення нековзкої поверхні.